Menu

Οι όμιλοι και το πρόγραμμα του Κυπέλλου

Οι όμιλοι και το πρόγραμμα του Κυπέλλου
Μοιραστείτε αυτό το άρθρο ή κάντε like στη σελίδα μας!


Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις ανέδειξε η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας .

Στον πρώτο γύρο θα διεξαχθεί μόλις ένα ματς, καθώς Αιγινιακός και Βέροια θα κοντραριστούν για να προκύψει μία ομάδα που μαζί με τις υπόλοιπες 16 της Football League και τις 16 της Super League θα στελεχώσουν τα γκρουπ. Το ζευγάρι αυτό θα αναμετρηθεί 19-20/8 και 29-30/8, αλλά ίσως υπάρξει μεταφορά κατά μία εβδομάδα.


Σε ό,τι αφορά στους ομίλους, κάθε γκρουπ περιλαμβάνει δύο ομάδες της Super League και δύο της Football League με τις δύο πρώτες να περνούν στην επόμενη φάση.

1ος: Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Ηρακλής.

2ος: ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός, Απόλλων Πόντου, Νικητής Αιγινιακός-Βέροια.

3ος: ΑΕΚ, Λαμία, Απόλλων Λάρισας, Καλλιθέα.

4ος: Ατρόμητος, Κέρκυρα, Σπάρτη, Τρίκαλα.

5ος: Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης, Αχαρναϊκός, Κισσαμικός.

6ος: Ξάνθη, Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός, Εργοτέλης.

7ος: Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα, Άρης, Παναιγιάλειος.

8ος: Παναθηναϊκός, ΑΕΛ, Αναγέννηση Καρδίτσας, Παναχαϊκή.

Οι αγώνες της πρώτης αγωνιστικής θα γίνουν από 19 μέχρι 21 Σεπτεμβρίου. Η δεύτερη αγωνιστική είναι προγραμματισμένη για 24-26 Οκτωβρίου και η τρίτη για 28-30 Νοεμβρίου.

Το πλήρες πρόγραμμα του Κυπέλλου προέκυψε βάσει των κλειδάριθμων που είχαν δοθεί πριν τη διαδικασία από την ΕΠΟ. Όλες οι ομάδες της Super League θα δώσουν έναν αγώνα εντός και δύο εκτός έδρας, ενώ οι «μεγάλοι» ξεκινούν παίζοντας ως γηπεδούχοι.

1η αγωνιστική (19-21/9)
1ος: Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης, Ηρακλής-ΟΦΗ
2ος: ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός, Βέροια ή Αιγινιακός-Απόλλων Πόντου
3ος: ΑΕΚ-Λαμία, Καλλιθέα-Απόλλων Λάρισας
4ος: Ατρόμητος-Κέρκυρα, Σπάρτη-Τρίκαλα
5ος: Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης, Κισσαμικός-Αχαρναϊκός
6ος: Ξάνθη-Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός-Εργοτέλης
7ος: Πανιώνιος-ΠΑΣ Γιάννινα, Παναιγιάλειος-Άρης
8ος: Παναθηναϊκός-Λάρισα, Παναχαϊκή-Αναγέννηση Καρδίτσας

2η αγωνιστική (24-26/10)
1ος: ΟΦΗ-Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης-Ηρακλής
2ος: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός-Αιγινιακός ή Βέροια
3ος: Απόλλων Λάρισας-ΑΕΚ, Λαμία-Καλλιθέα
4ος: Τρίκαλα-Ατρόμητος, Κέρκυρα-Σπάρτη
5ος: Αχαρναϊκός-Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης-Κισσαμικός
6ος: Εργοτέλης-Ξάνθη, Παναιτωλικός-Πανσερραϊκός
7ος: Άρης-Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιγιάλειος
8ος: Αναγέννηση Καρδίτσας-Παναθηναϊκός, Λάρισα-Παναχαϊκή

3η αγωνιστική (28-30/11)
1ος: ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης, Ηρακλής-Πλατανιάς
2ος: Απόλλων Πόντου-Λεβαδειακός, Αιγινιακός ή Βέροια-ΠΑΟΚ
3ος: Απόλλων Λάρισας-Λαμία, Καλλιθέα-ΑΕΚ
4ος: Τρίκαλα-Κέρκυρα, Σπάρτη-Ατρόμητος
5ος: Αχαρναϊκός-Αστέρας Τρίπολης, Κισσαμικός-Ολυμπιακός
6ος: Εργοτέλης-Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός-Ξάνθη
7ος: Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα, Παναιγιάλειος-Πανιώνιος
8ος: Αναγέννηση Καρδίτσας-Λάρισα, Παναχαϊκή-Παναθηναϊκός

Σχετικά Άρθρα

AD-FROUT-MAGN-v2

TSAKEROPOULOS-GIF-557-160-2