Menu

Στον 4ο όμιλο της Γ' Εθνικής οι πέντε ομάδες από τη Μαγνησία

Στον 4ο όμιλο της Γ' Εθνικής οι πέντε ομάδες από τη Μαγνησία
Μοιραστείτε αυτό το άρθρο ή κάντε like στη σελίδα μας!


Η Επιτροπή Διοργανώσεων της ΕΠΟ γνωστοποίησε σήμερα τους ομίλους της Γ' Εθνικής. Οι ομάδες της Μαγνησίας (Ολυμπιακός Β., Νίκη, Ρήγας Φεραίος, ΝΠΣ «Βόλος») θα αγωνιστούν στον 4ο όμιλο, μαζί με δύο ομάδες από τη Βοιωτία και μία ομάδα από Λάρισα, Καρδίτσα, Τρίκαλα, Φθιώτιδα, Φωκίδα και Ευρυτανία. Συνολικά στον 4ο όμιλο μετέχουν 13 ομάδες.

Στις 28 Σεπτεμβρίου θα γίνει η κλήρωση και 1 Οκτωβρίου η σέντρα του πρωταθλήματος.
Αναλυτικά οι 8 όμιλοι
1ος όμιλος
ΕΠΣ Έβρου (1) : ΑΕ Διδυμοτείχου
ΕΠΣ Θράκης (2) : Δόξα Προσκυνητών, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
ΕΠΣ Ξάνθης (2) : Ορφέας Ξάνθης, Άρης Αβάτου
ΕΠΣ Δράμας (1) : 1 Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
ΕΠΣ Καβάλας (3) : Καβάλα, Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Ορφανού
ΕΠΣ Σερρών (3) : Απόλλων Παραλιμνίου, Ελπίς Σκουτάρεως, Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής

2ος όμιλος
ΕΠΣ Μακεδονίας (5) : ΑΠΕ Λαγκαδά, Καμπανιακός, ΑΟ Καρδίας, Μακεδονικός, Αγροτικός Αστέρας
ΕΠΣ Χαλκιδικής (1) : Άρης Παλαιοχωρίου
ΕΠΣ Κιλκίς (1) : Κιλκισιακός
ΕΠΣ Πέλλας (2) : Αλμωπός Αριδαίας, Εδεσσαϊκός
ΕΠΣ Ημαθίας (3) : ΦΑΣ Νάουσα, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Φίλιππος Αλεξάνδρειας
ΕΠΣ Πιερίας (1) : Πιερικός

3ος όμιλος
ΕΠΣ Φλώρινας (1) : Ερμής Αμυνταίου
ΕΠΣ Καστοριάς (1) : Καστοριά
ΕΠΣ Ηπείρου (1) : Δόξα Κρανούλας
ΕΠΣ Θεσπρωτίας (2) : Θεσπρωτός, Αστέρας Παραποτάμου
ΕΠΣ Άρτας (1) : Σκουφάς Κομποτίου
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας (3) : Τηλυκράτης, Εθνικός Φιλιππιάδας, Πανελευκάδιος
ΕΠΣ Κέρκυρας (1) : ΑΕ Λευκίμμης
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας (1) : Νέος Αμφίλοχος
ΕΠΣ Κοζάνης (2) : Μακεδονικός Φούφα, ΑΕΠ Καραγιαννίων

4ος όμιλος
ΕΠΣ Λάρισας (1) : Αχιλλέας Φαρσάλων
ΕΠΣ Τρικάλων (1) : Διγενής Νεοχωρίου
ΕΠΣ Καρδίτσας (1) : ΑΟ Σελλάνων
ΕΠΣ Θεσσαλίας (5) : Ολυμπιακός Βόλου, Νίκη Βόλου, Ρήγας Φεραίος, Γ.Σ. Αλμυρού, Βόλος ΝΠΣ
ΕΠΣ Φθιώτιδας (1) : Οπούντιος Μαρτίνου
ΕΠΣ Ευρυτανίας (1) : ΑΠΟΚ Βελούχι
ΕΠΣ Φωκίδας (1) : Αστέρας Ιτέας
ΕΠΣ Βοιωτίας (2) : ΑΟ Θήβα, ΑΠΟ Αμβρυσσέας

5ος όμιλος
ΕΠΣ Κεφαλληνίας (1) : Παλληξουριακός
ΕΠΣ Ζακύνθου (1) : Ζάκυνθος
ΕΠΣ Αχαΐας (2) : Αχαϊκή, Διαγόρας Βραχνέικων
ΕΠΣ Ηλείας (3) : ΠΑΟ Βάρδας, Αστέρας Αμαλιάδας, Πανηλειακός
ΕΠΣ Μεσσηνίας (2) : Τσικλητήρας Πύλου, Καλαμάτα
ΕΠΣ Λακωνίας (1) : Αστέρας Βλαχιώτη
ΕΠΣ Αρκαδίας (2) : Παναρκαδικός, Λεωνίδιο

6ος όμιλος
ΕΠΣ Πειραιά (4) : Ιωνικός, Εθνικός, Προοδευτική, ΑΠΟ Κερατσίνι
ΕΠΣ Κορίνθου (3) : ΑΟ Λουτράκι, ΑΟ Ζευγολατιού, Πέλοπας Κιάτου
ΕΠΣ Δωδεκανήσου (3) : Ιάλυσος Ρόδου, ΑΣ Ρόδος, Διαγόρας Ρόδου
ΕΠΣ Δυτικής Αττικής (1) : Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας

7ος όμιλος
ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής (3) : Τριγλία Ραφήνας, Θύελλα Ραφήνας, Αήττητος Σπάτων
ΕΠΣ Αργολίδας (3) : ΑΕ Ερμιονίδας, Παναργειακός, Ερμής Κιβερίου
ΕΠΣ Λέσβου (2) : Αιολικός, Διαγόρας Αγίας Παρασκευής
ΕΠΣ Κυκλάδων (1) : Πανθηραϊκός
ΕΠΣ Εύβοιας (2) : ΑΟ Χαλκίς, Ταμυναϊκός

8ος όμιλος
ΕΠΣ Αθηνών (5) : Άγιος Ιερόθεος, Φωστήρας, ΑΕ Κηφισιά, Ηλυσιακός, Αιγάλεω
ΕΠΣ Χανίων (1) : ΑΟ Παλαιόχωρας
ΕΠΣ Ρεθύμνου (2) : Ερμής Ζωνιανών, ΑΕ Μυλοποτάμου
ΕΠΣ Ηρακλείου (2) : Ατσαλένιος, Ηρόδοτος
ΕΠΣ Λασιθίου (1) : ΟΦ Ιεράπετρας

Σχετικά Άρθρα

AD-froutorama magnisiakos 557X160

TSAKEROPOULOS-GIF-557-160-2