Καραπαπάς για το ΑΕΚ-Βόλος: «Αν αυτό δεν είναι αλλοίωση τότε ποιο είναι;»

Ο Φραντζί Πιερό έκανε εντυπωσιακή πρεμιέρα με την ΑΕΚ, σκοράροντας με κεφαλιά για το 1-0 στον αγώνα με τον Βόλο.

Ωστόσο, οι παίκτες του Βόλου εξέφρασαν έντονα παράπονα, υποστηρίζοντας ότι υπήρξε επιθετικό φάουλ στον Μίλετιτς.

Το περιστατικό σχολιάστηκε και από τον Κώστα Καραπαπά στα social media, ο οποίος ανέφερε ότι πρόκειται για καθαρό επιθετικό φάουλ που αγνόησαν τόσο ο διαιτητής όσο και το VAR.

Παράλληλα, ο εκ των αντιπροέδρων της ΠΑΕ Ολυμπιακός, ανέβασε και ακόμα ένα στόρι στο οποίο αναφέρεται και στη φάση του Πιερό με τον Μύγα.

Αναλυτικά το ποστ του Κώστα Καραπαπά:

«Για να καταλάβουμε τώρα:

45 λεπτά αγώνας.

Στο 22′ αντί να ακυρωθεί το γκολ και να πάρει κίτρινη ο επιθετικός της ΑΕΚ, μετράει ένα αντικανονικό γκολ!

Αντί να φορτωθεί κίτρινη ο Σιμάσκι για τις αγκωνιές, ξανά «play» από τον διαιτητή.

Και στο τέλος του ημιχρόνου ο επιθετικός της ΑΕΚ κάνει λαβή σούμο και γονατιά για κόκκινη κάρτα απ’ ευθείας, αλλά ο Φωτιάς δίνει κίτρινη. Αν είχε πάρει την πρώτη θα ήταν ΚΟΚΚΙΝΗ. Αλλά δε χρειάζεται η πρώτη. Είναι ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΚΟΚΚΙΝΗ η φάση! Και τον φωνάζει ο VAR να εξετάσει την κόκκινη. Το βλέπει το… σούμο και αποφασίζει να σφυρίξει… λήξη ημιχρόνου!

Αντί δηλαδή να είναι 0-0 και οι γηπεδούχοι με παίκτη λιγότερο, ξεκινάμε το β’ ημίχρονο με 1-0 και έντεκα παίκτες.

ΑΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΙΩΣΗ, ΤΟΤΕ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ;»