Με …φουστανάτο πέναλτι η Νίκη υποχρεώθηκε σε ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ Β

Η Νίκη πάλεψε με όλες τις δυνάμεις της, προηγήθηκε με τον Βερνάρδο στο 13’ όμως ο κ. Φουστάνος μ’ ένα πέναλτι εφεύρεση σε βουτιά του Κανίς, έδωσε στους φιλοξενούμενους την ευκαιρία να ισοφαρίσουν, με σκόρερ τον πρωταγωνιστή της …ανατροπής, στο 65’.

Οι κυανόλευκοι παρά την ισοπαλία χειροκροτήθηκαν από τον κόσμο στο τέλος του αγώνα, επιβραβεύοντας την προσπάθειά τους.

11’ Ο Βερνάρδος πάτησε περιοχή από τα δεξιά, σούταρε στην κλειστή γωνία, με τον Μοναστηρλή να κάνει σωτήρια επέμβαση, διώχνοντας σε κόρνερ

13’ Το σουτ του Τζιώρα κόντραρε σε αμυντικό, η μπάλα στρώθηκε στον Βερνάρδο που δεν έχασε την ευκαιρία να κάνει το 1-0 με διαγώνιο σουτ

23’ Ο Κανίς από κοντά «σημάδεψε» το δεξί δοκάρι του Τσέλιου

34’ Πλασέ του Κανίς, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι καταλήγει η μπάλα

38’ Ο Σίλβα γέμισε στην περιοχή με φάουλ από τα δεξιά, ο Προδρομίτης πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να καταλήγει πάνω από το δοκάρι

45’ Σουτ του Τσαούση, μπλοκάρει ο Τσέλιος

2ο ημίχρονο

48’ Ο Τσιλιγγίρης αφού απέφυγε με προσποίηση δύο αντιπάλους, σούταρε από το ύψος της περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Μοναστηρλή

52’ Ο Τσιλιγγίρης έβγαλε σε θέση βολής τον Τζιώρα, το σουτ του οποίου κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του ΠΑΟΚ Β’.

64’ Ο διαιτητής είδε πέναλτι σε πτώση του Κανίς στην περιοχή (μία από τις πολλές πτώσεις που επιχείρησαν οι παίκτες του δικεφάλου)

65’ Ο Κανίς εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος

77’ Μετά από λάθος πάσα του Σαλαμούρα, ο Σμυρλής έγινε κάτοχος της μπάλας, πάτησε περιοχή από τα αριστερά, με τον Τσέλιο να εξουδετερώνει το σουτ του επιθετικού του ΠΑΟΚ Β’.

81’ Ο Μοναστηρλής με εντυπωσιακή απόκρουση θα διώξει σε κόρνερ την κεφαλιά του Προδρομίτη, σε φάουλ-γέμισμα του Σίλβα

86’ Ο Σπυρίδης κινήθηκε παράλληλα με την μεγάλη περιοχή του ΠΑΟΚ Β’, σούταρε με το δεξί, με τον Μαναστηρλή να αποκρούει.

88’ Ο Βερνάρδος προσπαθεί να φύγει στην πλάτη της άμυνας του δικεφάλου, ο Σινανάι τον κρατάει καθαρά με τον κ. Φουστάνο να δείχνει επιθετικό φάουλ, ξεσηκώνοντας παίκτες και κερκίδα στο Πανθεσσαλικό

ΠΑΟΚ Β: Μοναστηρλής, Τασιούρας (68’ Σπυράκος), Τσαούσης, Λαγωνίδης, Σινανάι, Σμυρλής, Γρόσδης (68’ Ρομιάντσεφ), Γκούμας (68’ Κουλούρης), Κανίς (85’ Γκιτέρσους), Ουρτάδο (46’ Φίλων), Τσοπούρογλου

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Τσέλιος, Οικονομόπουλος, Κούφας, Προδρομίτης, Γκαντέλιο, Νταμιάν, Σαλαμούρας, Τσιλιγγίρης (69’ Δούμτσης), Βερνάρδος, Σαποβάλοφ (73’ Σπυρίδης), Τζιώρας (69’ Αρίας)