Νικητής ο Ολυμπιακός Βόλου στο φιλικό του Βελεστίνου

Ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν ο νικητής της φιλικής αναμέτρησης του Βελεστίνου, κερδίζοντας τον Ρήγα Φεραίο 2-1.

Οι ερυθρόλευκοι άνοιξαν το σκορ με σουτ του Μπάλλα στο 10ο λεπτό, μετά από ασίστ του Ματέα. Ο Ρήγας βρήκε απάντηση δέκα λεπτά αργότερα όταν ο Καραμανλής με κεφαλιά δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Σιδεράκη. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 42′ με εκτελεστή τον Ματέα, σε πάσα του Αρσένη.

Οι πολλές αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο έριξαν τον καλό ρυθμό του πρώτου μέρους με αποτέλεσμα το σκορ να παραμείνει 2-1, όπως είχε διαμορφωθεί στο πρώτο 45λεπτο.

Ρήγας Φεραίος (Μπακάλης): Μπαλιού, Καραμπούζης, Σπαθής, Γκάγκας, Αποστολίδης, Βαϊόπουλος, Καραμανλής, Κόντρα, Γάρος, Τόμε, Ζαρκαδής.
Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Σπηλιόπουλος, Χασάπης, Ντάνιελ.
Ολυμπιακός Βόλου (Αρσένος): Σιδεράκης, Κακάμης, Καμπέρης, Καραστέργιος, Κούλπας, Κορέλας, Μπάλλας, Αρσένης, Σέττος, Ματέα, Γκουντρουμπής.
Στην β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Κραβαρίτης, Παπαδήμος, Κατσαγεωργίου, Κασιάνος, Αντωνίου, Κωστόπουλος, Ζάχος, Μπουμπούκης, Τσιακίρης, Μπέικος.