“Διπλό” η Μεταμόρφωση στη Σκιάθο

Στην 3η θέση της βαθμολογίας στον 1ο όμιλο της Α2 ΕΣΚΑΘ πέρασε η Μεταμόρφωση, μετά τη νίκη που σημείωσε με 56-60 στο κλειστό της Σκιάθου, επί της τοπικής ομάδας, σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 13η αγωνιστική. Οι γηπεδούχοι είχαν προβάδισμα δύο πόντων στο πρώτη περίοδο, ωστόσο, στη συνέχεια η Μεταμόρφωση πέρασε μπροστά στο σκορ

και προηγήθηκε με πέντε πόντους στο ημίχρονο (26-31). Στο 35′ η Σκιάθος ήταν μπροστά στο σκορ με 54-51, όμως στα τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα η Μεταμόρφωση πέτυχε 9 πόντους έναντι δύο της Σκιάθου, για να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα,.
Δεκάλεπτα: 15-13, 26-31, 38-41, 56-60
ΣΚΙΑΘΟΣ (Κρίτσαλος): Λάζος, Τσιμπλιαράκης 17 (1), Λεκάι, Ζαφείρης 8 (1), Κρίτσαλος 8 (2), Παπαδόπουλος, Παραδάκης 5 (1), Τζούμας, Καραθάνος, Μουτζούρης 6, Σανίδας 6, Χαρανάς 6.
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ (Μπορίνος-Καπουρνιώτης): Κατσαούνης, Σακκάς 4, Καραμανλής 8 (1), Αναγνωστόπουλος 23 (5), Κοψιαλής 5, Παλάσκας 4, Μητρουλάς 16 (2).