Έφυγε με το “διπλό” από την Γατζέα ο Εθνικός

Σημαντική εκτός έδρας νίκη με 1-2 για τον Εθνικό στο παιχνίδι με τον Κένταυρο Ν.Π. Το σκορ άνοιξε στο 30′ ο Μωραϊτης για τον Εθνικό με κεφαλιά, γράφοντας το 0-1. Ένα λεπτό πριν την εκπνοή του α’ 45λεπτου οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, που καταλογίστηκε σε μαρκάρισμα του Ματή πάνω στον Ν. Μαγγασιανό. Ο Γκερόν Πότσκα δεν αστόχησε, γράφοντας το 1-1.

Ο Εθνικός πήρε τη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο με πέναλτι του Μωραϊτη στο 60′, σε μαρκάρισμα του Λαμπαδάρη στον Περεντίδη. Στο 88′ οι Τζήκας και Συμεωνίδης αντίκρισαν απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα.
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ: Γ. Πότσκα, Λαμπαδάρης, Π. Μαγγασιανός, Τσιργής (80′ λ.τρ. Παπαδημητρίου), Νιτσάι (75′ λ.τρ. Τσατσάνης), Θ. Γώγος (87′ Γιαννέλης), Ν. Μαγγασιανός, Πανάρετος, Γκ. Πότσκα, Μπογδανίδης, Τζήκας.
ΕΘΝΙΚΟΣ: Μπέικος, Μοσχούλιας (50′ Συμεωνίδης), Σκοτινιώτης, Μουτσινάς, Ματής, Μωραϊτης, Καζδαρίδης, Ε. Σαραφίδης, Α. Σαραφίδης (80′ Μουστάκας), Ζάνης, Περεντίδης (70′ Αλτίνης).