Έμειναν στο 0-0 Άθλος και Αγχίαλος

Δεν ανέδειξε νικητή το παιχνίδι ανάμεσα στον Άθλο και στον Α.Σ. Αγχίαλος. Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 στο στάδιο «Αθανάσιος Ραγάζος». Οι φιλοξενούμενοι παραμένουν αήττητοι στο πρωτάθλημα, ενώ μετά από δύο ήττες ο Άθλος απέσπασε σήμερα τον πρώτο του βαθμό. Ο Άθλος ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα…

…όπου είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και έχασε ορισμένες καλές ευκαιρίες για να σκοράρει. Στην επανάληψη η Αγχίαλος ανέβασε την απόδοσή της και έφτασε και αυτή κοντά στο γκολ, χωρίς όμως να το πετύχει. Σε γενικές γραμμές το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο, με τις δύο ομάδες να παλεύουν, δίχως όμως να είναι αποτελεσματικές στην επίθεση.
ΑΘΛΟΣ: Μέμος, Δημόπουλος, Ξυνός, Δάρας, Κουτρογιάννης, Καραδήμας, Φάτσης (60′ Τσεκρέζης), Δήμας (35′ λ.τρ. Επίσκοπος), Χρυσοστομίδης (85′ Κοντοβάς), Φωτιάδης, Ξηροκώστας.
Α.Σ. ΑΓΧΙΑΛΟΣ: Σταθόπουλος, Σγατζής, Μαυρόπουλος, Τσακόγιας, Σίμος (65′ Τσαρδακάς), Γ. Τσέλιος (46′ Μηδειάτης), Ρούλης, Κολώνης (42′ λ.τρ. Βέτσικας), Μπούτλας, Μούσα, Φούκης.

Φωτό: almyrosinfo.gr