Φυσιολογική ήττα για τη Νίκη από τον Νηρέα Γέρακα

Απέναντι στον πρωτοπόρο του ομίλου, Νηρέα Γέρακα, το έργο της Νίκης ήταν εξαιρετικά δύσκολο και οι «κυανόλευκοι» γνώρισαν φυσιολογική ήττα εκτός έδρας με 13-7. Τη Νίκη κοουτσάρισε ο Δημήτρης Κόφφας, καθώς ο Δημήτρης Μπλάνας ήταν τιμωρημένος.

Ο Νηρέας από την αρχή επέβαλε τον ρυθμό του στο παιχνίδι και στο ημίχρονο προηγήθηκε με 7-4. Αυτή η διαφορά μεγάλωσε σταδιακά στο δεύτερο μέρος, με τη διαφορά να κλείνει στα έξι γκολ, με την τέταρτη περίοδο να είναι διαδικαστικού χαρακτήρα, καθώς στο 24′ το σκορ ήταν 9-3.
Διαιτητές: Σταυρίδης, Κωνσταντινίδης.
Οκτάλεπτα: 3-1, 4-3, 2-0, 4-3.
ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. (Σπηλιόπουλος): Δαβίλλας, Κυζιώρος 1, Γρ. Παπαδόπουλος 3, Π. Παπαδόπουλος 3, Μαυρεδάκης 1, Νησανάκης 1, Τσακιράκης 2, Καφαντόγιας, Θεοδωρακόπουλος, Γεωργακόπουλος 1, Γιαννατσής, Πιερράκος 1, Παπαδογιάννης, Γκιώνης, Γαϊτάνης.
ΝΙΚΗ (Κόφφας): Παρασκευάς, Δανιήλ 2, Γκατζούνας, Βάτσος, Μακρής, Καραγκούνης, Ν. Παπαδημητρίου, Πισσίας 3, Γιαβαρίδης, Μόσιος, Μαρτζούχος, Γλούμης 2.