Φυσιολογική ήττα για τον Ο.Υ.Κ.Β. στη Χαλκίδα

Φυσιολογική ήττα με 13-5 γνώρισε ο Ο.Υ.Κ.Β. εκτός έδρας από τον Ν.Ο. Χαλκίδας, με το βολιώτικο συγκρότημα να είναι ανταγωνιστικό μόνο στην πρώτη περίοδο, όταν και οι γηπεδούχοι είχαν προβάδισμα ενός γκολ (2-1). Στη συνέχεια η Χαλκίδα επέβαλε πλήρως το ρυθμό της, με τη διαφορά να αυξάνει διαρκώς

και με τον Ο.Υ.Κ.Β. να μην μπορεί να ακολουθήσει. Μάλιστα, η διαφορά έφτασε μέχρι και δέκα γκολ στην τελευταία περίοδο, για να πετύχει στη συνέχεια ο Ο.Υ.Κ.Β. δύο τέρματα για το τελικό 13-5.
Διαιτητές: Κουρτίδης, Στεφανάκης.
Οκτάλεπτα: 2-1, 4-0, 3-1, 4-3.
Ν.Ο. ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Σελετόπουλος): Πουλής, Κοκορίκος, Κοκκάλας, Γάτος, Αλαφάκης 2, Ορφανάκος, Π. Μερκουριάδης 3, Κόρακας 2, Αθανασίου 1, Μπουρνάζος 4, Ν. Μερκουριάδης 1, Κωνσταντινίδης, Τρίκας.
Ο.Υ.Κ.Β. (Μεφσούτ): Βόντζος, Παπαβασιλείου 1, Χαλάς, Κολημήτρας 3, Χρ. Μαρινάγης, Δημητρίου, Κ. Καραΐσκος, Στεργίου, Βαφειάδης, Τσιανάκας, Γιάγκος 1, Νάσιος, Κουφιδάκης.