Η ΑΕΒΔ νικήτρια του Γ.Σ. Αλμυρού με 71-64

Ανεβάζοντας την απόδοσή της στο β’ μέρος η ΑΕΒ Διμηνίου επικράτησε με 71-64 του αξιόμαχου Γ.Σ. Αλμυρού για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ της Α1 ΕΣΚΑΘ στη Ν. Ιωνία. Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο αντίπαλοι ήταν κοντά στο σκορ. Στην επανάληψη όμως η βολιώτικη ομάδα βελτιώνοντας αισθητά τα ποσοστά ευστοχίας της, κατάφερε να πάρει διαφορά και να φτάσει στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα…

…Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Πανταζής, Καρπέτης, ενώ από τους φιλοξενούμενους που αγωνίστηκαν χωρίς τους Θέο και Συνάζο, κορυφαίος ήταν ο νεαρός Κοντοστάθης, ενώ τον ακολούθησε σε απόδοση ο έμπειρος Καραγιώργος.

Δεκάλεπτα: 16-16, 27-32, 49-45, 71-64

ΑΕΒΔ (Λότφι): Στύλλας 9 (1 τρ), Τσίγκος 2, Αναστασιάδης 1, Καρπέτης 10, Πανταζής 19 (3τρ), Ρόσσιος 9, Αποστολίδης 8, Χαρχαρής 6, Βλάχος 9 (2τρ), Αγκρής, Ξυπνητός.

ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ (Γκουγκουτούδης): Κοντοστάθης 20 (4 τρ), Καραγιώργος 23 (1), Μαμούρας Θ. 6 (1 τρ), Καραπτσιάς 2, Ποζιόπουλος, Μαμούρας Π. 2, Παραλίκης 3, Χατζόπουλος 6 (1 τρ), Βαλαμούτης 2.