Καπάρωσε τη 2η θέση με πεντάρα

Πολυβόλο ο Διαγόρας, γάζωσε με πέντε γκολ τον Άθλο, πήρε το τρίποντο και εξασφάλισε τη 2η θέση του δευτέρου ομίλου της Α’ ΕΠΣΘ. Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Στεφανοβικείου ο Βασίλης Κάρρος που πέτυχε τα τέσσερα γκολ από τα πέντε τέρματα της ομάδας του.

Στο 17ο λεπτό με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ, στο 33′ έκανε το 2-0 όταν ο Γιαννακός δεν μπόρεσε να αντιδράσει στο δυνατό του σουτ,στο 88ο λεπτό έκανε το 4-0 και πάλι με πλασέ και στο 90ο λεπτό είπε την τελευταία του λέξη με δυνατό ευθύβολο σουτ για το 5-0. Στο χορό των τερμάτων συνείσφερε και ο Σπύρος Καραπλιάγκος ο οποίος είχε σημειώσει το 3-0 με άπιαστο σουτ.

Συνθέσεις:

Διαγόρας: Βουραζέρης, Λουφόπουλος, Γαλογαύρος (70′ Αγριοτσόμπανος), Πρασσάς, Χολέβας, Σπ. Καραπλιάγκος, Γκοντόλος (55′ Μπόλκας), Καρατζιώλης (70′ Ντόντος), Κάρρος, Γιώργης, Ρενάτο.

Άθλος: Γιαννακός, Τσεκρέζης, Δημόπουλος, Μπιρμπίλης, Κουτρογιάννης, Φωτιάδης, Νικογιάννης (60′ Κομπούρας), Κοντοβάς (70′ Μούτσελος), Νικολάου, Δήμας, Ξηροκώστας (80′ Τσουκάρας).