Νίκη με ανατροπή για Σκόπελο, 3-2 τη Δήμητρα

Αποφασιστικό βήμα για την σωτηρία έκανε η Σκόπελος, που νίκησε 3-2 τη Δήμητρα Ευξεινούπολης στο στάδιο «Επαμεινώνδας Πετραλιάς». Στο 25′ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι σε σουτ του Δ. Γκάμπα, ενώ στο 44′ έγινε το 0-1 με αυτογκόλ του Αλεξίου. Καθοριστικό στην έκβαση του ματς ήταν το διάστημα 60′-65′, αφού η Σκόπελος…

…σημείωσε τρία γκολ μέσα σε πέντε λεπτά. Στο 60′ ο Χρυσάνθης ισοφάρισε με προβολή, στο 62′ ο Αλιράι έγραψε το 2-1 και στο 65′ ο Σκιαθίτης με σουτ-κεραυνό από μεγάλη απόσταση πέτυχε το τρίτο γκολ των νησιωτών. Το τελικό 3-2 έγινε στο 71′ από πλασέ του Δ. Γκάμπα. Στο 80′ ο Κούστας απέβαλε με 2η κίτρινη κάρτα τον Χρυσάνθη. Πέντε λεπτά πριν το φινάλε πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ο Μάριος Γιαννουράκος, ο οποίος παρότι έχει συμπληρώσει το 47ο έτος της ηλικίας του, δεν έχει κρεμάσει ακόμη τα ποδοσφαιρικά παπούτσια του.
ΣΚΟΠΕΛΟΣ: Ζαρίφης, Σκιαθίτης, Τάσιος, Αλεξίου, Παλάσκας (50′ λ.τρ. Τριανταφύλλου), Στ. Χρυσοφός, Παντ. Χρυσοφός (75′ Σένκο), Παναγιώτου (85′ Γιαννουράκος), Αλιράι, Συνοδινός, Χρυσάνθης.
ΔΗΜΗΤΡΑ: Σαββίδης, Τσέργας, Κόκκαλης (88′ Γαλατσίδας), Μηλιώνης (70′ Τσιάτσιος), Βογιατζής, Ποζιόπουλος, Μαστακούλης, Δ. Γκάμπας (60′ Πιπινής), Χρ. Γκάμπας, Φιλατζικιώτης, Σιαμέτης.