Ήττα για τον Ολυμπιακό Βόλου στην Κοζάνη (vids)

Την δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα γνώρισε ο Ολυμπιακός Βόλου στην έξοδό του στην Κοζάνη. Άπαντες περίμεναν την αντίδραση των ερυθρολεύκων μετά την εντός έδρας ήττα από τον Θεσπρωτό, ωστόσο η απόδοση των παικτών του Στέλιου Αρσένου κυμάνθηκε σε μέτρια επίπεδα, με την Κοζάνη να κερδίζει δίκαια, δείχνοντας περισσότερη διάθεση και ενέργεια.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Μίχο και είχαν δοκάρι με την έναρξη του 2ου μέρους. Ο Ολυμπιακός Βόλου έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 63′ με τον Μπάλλα, ωστόσο, αμέσως μετά τη σέντρα η Κοζάνη πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ, χάρη σε τέρμα του νεοεισελθόντα Τσελεπή.

Το ματς

6’ 1-0 η Κοζάνη. Ο Μίχος αφού κέρδισε δύο κόντρες, βρέθηκε σε θέση τετ α τετ και με διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Σιδεράκη

8’ Ο Καπετάνος με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, υποχρέωσε σε δύσκολη απόκρουση τον Σιδεράκη που έδιωξε σε κόρνερ

13’ Αδύναμη κεφαλιά του Γκουντρουμπή, μπλόκαρε εύκολα ο Σταυρίδης

28′ Ο Γκουντρουμπής θα βγάλει τον Ματέα σε θέση τετ α τετ, όμως το πλασέ του θα αποκρούσει ο Σταυράκης

43’ Σουτ υπό καλές προϋποθέσεις από τον Κοκκινίδη, πάνω από το δοκάρι η μπάλα

2ο ημίχρονο

47′ Δοκάρι για τους γηπεδούχους. Ο Βοριαζίδης με σουτ στην κίνηση από το ύψος της περιοχής, θα στείλει την μπάλα στο δεξί δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων και στη συνέχεια θα καταλήξει στην αγκαλιά του Σιδεράκη

56’ Ο Γκουντρουμπής γύρισε στο δεύτερο δοκάρι από τα δεξιά, ο Τασιούλης σούταρε προς την εστία, όμως η μπάλα άλλαξε πορεία από σώμα αμυντικού και κατέληξε κόρνερ. Στην εκτέλεση κόρνερ ο Καραστέργιος από κοντά δεν μπόρεσε με κεφαλιά να νικήσει τον Σταυρίδη που μπλόκαρε.

63′ 1-1 ο Ολυμπιακός Βόλου. Ο Τασιούλης πέρασε κάθετα στον Μπάλλα, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε από θέση τετ α τετ να πλασάρει εύστοχα τον Σταυρίδη

65′ 2-1 η Κοζάνη. Αμέσως μετά τη σέντρα, η Κοζάνη προηγήθηκε και πάλι. Ο Τσελεπής έγινε αποδέκτης της μπάλας στο ύψος της περιοχής και με το δεξί έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Σιδεράκη

67′ Άστοχο το δυνατό σουτ του Γκουντρουμπή

72′ Κοντινό πλασέ του Τσελεπή θα εξουδετερώσει ο Σιδεράκης, η μπάλα θα φτάσει στον Πατσιαβούρα, το σουτ του οποίου θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού Βόλου.

93′ Εκτέλεση κόρνερ του Ζέρη από τα αριστερά, ο Γκουντρουμπής από το δεύτερο δοκάρι, με κεφαλιά θα στείλει την μπάλα άουτ

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Φ.Σ. Κοζάνη: (Βοριαζίδης) Σταυρίδης, Κουτσοσίμος (80′ Καραφιλίδης), Παππάς, Τενεκές, Κοκκινίδης, Ντώνος, Καπετάνος (61′ Τσελεπής), Σούκιας, Μίχος (80′ Γκουντής), Πατσιαβούρας, Βοριαζίδης

Ολυμπιακός Βόλου: (Αρσένος) Σιδεράκης, Ζέρης, Καμπέρης, Γιαννίτσης, Ματέα (46′ Μαλαμούλης), Αρσένης (46′ Καραστέργιος), Γκουντρουμπής, Μπάλλας, Παπακώστας (68′ Παπαδήμος), Παπαδάκος (68′ Αναστασίου), Καρέλας