Για τη ΝΙΚΗ στην Κατερίνη (pregame)

Τον Πιερικό στην Κατερίνη αντιμετωπίζει σήμερα (14/04, 16:00) η Νίκη Βόλου, στην αυλαία της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Οι κυανόλευκοι θέλουν να ολοκληρώσουν τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα με ακόμη ένα νικηφόρο αποτέλεσμα, τόσο για ψυχολογικούς λόγους ενόψει μπαράζ άλλα και να εκμεταλλευτούν τυχόν ήττα του πρωτοπόρου Ολυμπιακού Βόλου. Το σενάριο μπορεί να μη συγκεντρώνει πολλές πιθανότητες όμως κανείς στη Νίκη Βόλου δεν θέλει, ούτε καν να σκέφτεται, την πιθανότητα ο Γ.Σ. Αλμυρού να κερδίσει τους ερυθρόλευκους και οι ίδιοι να “σκοντάψουν” στην Κατερίνη.

Ο Ράτκο Ντόστανιτς έχει να αντιμετωπίσει την απουσία τριών ποδοσφαιριστών και δεν αποκλείεται να προστατέψει και κάποιους ενόψει του περισσότερου πιθανότερου σεναρίου, των αγώνων μπαράζ για την άνοδο στην επόμενη κατηγορία. Συγκεκριμένα, από το ματς θα απουσιάσουν οι “τιμωρημένοι” Αποστολίδης, Ρόβας και Ντινιωτάκης ενώ επιστρέφει ο Αλέξα Βουκομάνοβιτς. Η αποστολή της Νίκης θα συγκεντρωθεί το πρωί στο Πανθεσσαλικό, όπου θα γευματίσει, στη συνέχεια θα γίνει ανάλυση του τρόπου που θα αγωνιστεί η ομάδα από τον Σέρβο προπονητή και έπειτα θα αναχωρήσει για την πρωτεύουσα της Πιερίας.

Οι διαιτητές

Tο παιχνίδι της Νίκης θα διευθύνει ο Αγησίλαος Μπουμαρσόπουλος από την ΕΠΣ Λάρισας, με βοηθούς τους Αχιλλέα Νίκζα και Κώστα Στάικο επίσης από την ΕΠΣ Λάρισας. Παρατηρητής ορίστηκε ο Πλάτωνας Μποζατζίδης από την ΕΠΣ Μακεδονίας.
Ο Μπουμαρσόπουλος είναι έμπειρος διαιτητής, καθώς βρίσκεται στους πίνακες των εθνικών πρωταθλημάτων από την περίοδο 2008-09. Έχει διατελέσει για τέσσερις περιόδους διαιτητής Φούτμπολ Λιγκ 2013-17. Δεν έχει «σφυρίξει» στο παρελθόν παιχνίδι της Νίκης, ενώ φέτος έχει διευθύνει οκτώ παιχνίδια για την Γ’ Εθνική κατηγορία, μεταξύ αυτών τα ματς Ολυμπιακός Β.-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 7-0 και Θησέας-Αλμυρός 1-1.

Το goalpost.gr και στην Κατερίνη

Το goalpost.gr, όπως σε όλα τα παιχνίδια της Νίκης Βόλου, θα είναι στο Α’ ΔΑΚ Κατερίνης και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα μέσα από το αντίστοιχο LIVE EVENT