Ο Ρήγας Φεραίος το ντέρμπι με τον Σαρακηνό – Το φωτορεπορτάζ από το Βελεστίνο (pics)

O Ρήγας ήταν ο νικητής του ντέρμπι της αγωνιστικής με τον Σαρακηνό, κερδίζοντας 2-1 στο Βελεστίνο.

Το συγκρότημα του Λάκη Μπακάλη παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, στο 37ο λεπτό κατάφερε και πέτυχε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, δείχνοντας στοιχεία ομάδας που θα παλέψει για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Στο 37′ ο Παπαδημητρίου άνοιξε το σκορ όταν σε κόρνερ του Τσελεπή, ο Οικονόμου πήρε την κεφαλιά, η μπάλα έφτασε στον σωστά τοποθετημένο επιθετικό του Σαρακηνού που από κοντά έκανε το 0-1.

Οι δύο αλλαγές του Λάκη Μπακάλη πέτυχαν τα γκολ της ανατροπής του Ρήγα στο δεύτερο μέρος. Ζαρκαδής και Τόμε πέρασαν στο 60′ στον αγωνιστικό χώρο και στο 72′ ο πρώτος έφερε το ματς στα ίσια με δυνατό σουτ, μετά από ασίστ του Καραμανλή. Ο Τόμε, δέκα λεπτά αργότερα, πέτυχε το νικητήριο τέρμα μετά από προσωπική ενέργεια και σουτ μέσα από την περιοχή.

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Μπαλιού, Καραμπούζης, Βλιώρας, Σπαθής, Γκάγκας (60’ Ζαρκαδής), Αλεξίου, Γάρος (89’ Κόντρα), Σέσι, Αποστολίδης, Καραμανλής (93’ Χατζηλιάδης), Χαλιμούρδας (60’ Τόμε).

ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ: Φαγιέ, Δημητριάδης (89’ Κοκκώνης), Αγγελής (84’ Κουκουτής), Κανταρτζής, Πετράκος, Καρράς, Τσιανάκας (68’ Ζάχος), Ψιάνος, Παπαδημητρίου, Οικονόμου, Τσελεπής (68’ Σταματίου).