Πλήρωσε την επιθετική δυστοκία του ο Ολυμπιακός Βόλου και ηττήθηκε από τον Θεσπρωτό

Ο Ολυμπιακός Βόλου γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον Θεσπρωτό, στην επιστροφή του στο ΕΑΚ “Τάκης Συνετόπουλος”. Οι ερυθρόλευκοι ήταν καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι όμως τους έλειψε το γκολ, παρά τις πολλές και σημαντικές ευκαιρίες που δημιούργησαν. Το τέρμα του Οικονομίκου στο 44′, έκρινε το νικητή της αναμέτρησης, με τον Ολυμπιακό Βόλου να γνωρίζει την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα.

Το ματς

11′ Ο Γκουντρουμπής αστόχησε από πλεονεκτική θέση

12′ Ζήτησαν πέναλτι οι γηπεδούχοι σε ανατροπή του Παπαδάκου

18′ Άουτ το σουτ Μπάλλα

24′ Σουτ του Αρσένη, πάνω από το δοκάρι η μπάλα

44′ 0-1. Ο Θεσπρωτός ανοίγει το σκορ όταν σε αντεπίθεση ο Οικονομίκος με σουτ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα, “παγώνοντας” το ΕΑΚ

2ο ημίχρονο

52′ Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Σκοπελίτη, διώχνει σε κόρνερ ο Παγκράτης

57′ Γκουντρουμπής και Ματέα δεν μπορούν να νικήσουν τον αντίπαλο πορτιέρε από καλή θέση

60′ Σουτ του Μπάλλα, μπλοκάρει ο Παγκράτης πέφτοντας στη δεξιά του γωνία

81′ Άουτ το σουτ του Κορέλα

86′ Γύρισμα του Μπουμπούκη, το πλασέ του Γκουντρουμπή καταλήγει ψηλά άουτ

90′ Ο Παγκράτης μπλοκάρει την κεφαλιά του Γκουντρουμπή

Ολυμπιακός Βόλου (Στ. Αρσένος): Σιδεράκης, Ζέρης, Καμπέρης, Παπακώστας, Γιαννίτσης, Αρσένης (78′ Κατσαγεωργίου), Ματτέα (78′ Μπουμπούκης), Παπαδάκος (70′ Κωστόπουλος), Γκουντρουμπής, Μπάλλας (63′ Κορέλας), Σκοπελίτης (λ.τρ 70′ Αναστασίου).

Θεσπρωτός (Μ. Μπόλος): Παγκράτης, Ορφανός, Ντούκας, Πατρώνης (72′ Μόσχος), Μάντικας (66′ Ζαφείρης), Μπάλλος, Οικονομίκος, Ροβίνας (91′ Κατελούζος), Ράπτης, Τσότσος, Τασιούλας.