Πουρσαϊτίδης: “Ήμασταν κυρίαρχοι και στεναχωρηθήκαμε που δεν κερδίσαμε”

Τις πρώτες του δηλώσεις ως προπονητής του Βόλου έκανε ο Σάββας Πουρσαϊτίδης, μετά το τέλος της αναμέτρησης με την Καλλιθέα που ολοκληρώθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Ο κυανέρυθρος τεχνικός έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από τους ποδοσφαιριστές του και ειδικά από το δεύτερο ημίχρονο που η ομάδα του ήταν κυρίαρχη, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες να πάρει τη νίκη.

Αναλυτικά οι δηλώσεις όπως αποδόθηκαν από το goalpost.gr:

“Θέλω να ευχαριστήσω, την ομάδα, τον Δήμαρχο που με καλοδέχθηκαν και μου έδωσαν την ευκαιρία να επιστρέψω. Εύχομαι να έχουμε μία καλή συνεργασία κι ελπίζω να πετύχουμε τους στόχους μας.

Όσον αφορά το ματς, ο τρόπος που αγωνίστηκε η Καλλιθέα στα προηγούμενα παιχνίδια και ειδικά απέναντι στους “μεγάλους”, ήταν μία έκπληξη για μένα. Διάβασα το στυλ αυτής της ομάδας και αυτές τις δύο μέρες έδωσα μία τακτική προσέγγιση στους ποδοσφαιριστές μου.

Είμαστε πολύ στεναχωρημένοι, γιατί κάναμε ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε ένα πάρα πολύ καλό και κυρίαρχο παιχνίδι, με αρκετές ευκαιρίες. Δεν κινδυνέψαμε καθόλου, ακόμη και το τέρμα που δεχθήκαμε ήταν από δικό μας λάθος.

Δεν έχω κανένα παράπονο από τους ποδοσφαιριστές μου και από αύριο ξεκινάμε δουλειά ώστε να περάσω τη δική μου φιλοσοφία στην ομάδα”