Πρώτο τρίποντο με τριάρα για τον Ολυμπιακό Βόλου

Ο Ολυμπιακός Βόλου μπορεί να έκανε τα εύκολα δύσκολα αλλά κέρδισε 3-1 τον ΓΑΣ Σβορώνου, πετυχαίνοντας την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν 2-0 στο δεκάλεπτο χάρη σε τέρματα των Γκουντρουμπή (4′) και Ματέα (10′), έχασαν σημαντικές ευκαιρίες να πετύχουν και τρίτο τέρμα, όμως το εύστοχο πέναλτι του Τόσκα στο 72′ άγχωσε τη βολιώτικη ομάδα που λίγο έλειψε να ισοφαριστεί, δέκα λεπτά αργότερα. Η είσοδος του Αναστασίου στο 88′ έπαιξε καθοριστικό ρόλο καθώς ο επιθετικός του Ολυμπιακού Βόλου πέτυχε γκολ δύο λεπτά αργότερα, κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη και το πρώτο τρίποντο της ομάδας του.

Το ματς (στοιχεία από την επίσημη σελίδα του Ολυμπιακού Βόλου)

4′ 1-0. Ο Γκουντρουμπής με σουτ ανοίγει το σκορ για τον Ολυμπιακό Βόλου

10′ 2-0. Ο Ματέα διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του, με σουτ μέσα από την περιοχή

29′ Σουτ του Αρσένη αποκρούσει σε κόρνερ ο Ζωγράφος

37′ Γκουντρουμπής και Αρσένης δεν θα μπορέσουν να νικήσουν από κοντά τον Ζωγράφο, κρατώντας το σκορ στο 2-0

2ο  ημίχρονο

47′ Σουτ του Παπαδάκου, αποκρούει σωτήρια για την ομάδα του ο Ζωγράφος

56′ Δεν μπορεί να νικήσει από θέση τετ α τετ ο Γκουντρουμπής τον Ζωγράφο που απομακρύνει για ακόμη μία φορά

57′ Άουτ καταλήγει το σουτ του Γκουντρουμπή

72′ 2-1. Ο Σβορώνος μειώνει το σκορ, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τόσκα

83′ Ο Κουλούσιας αστοχεί από πλεονεκτική θέση για τον Σβορώνο

90′ 3-1. Δύο μόλις λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, ο Αναστασίου από κοντά θα κάνει 3-1 για τον Ολυμπιακό Βόλου

Ολυμπιακός Βόλου: Σιδεράκης, Ζέρης, Καμπέρης, Γιαννίτσης, Παπακώστας, Αρσένης, Παπαδάκος (71′ Παπαδήμος), Ματέα (88′ Αναστασίου), Μπάλλας (71′ Τασιούλης), Μπουμπούκης (46’ Κατσαγεωργίου), Γκουντρουμπής (91′ Καραστέργιος)

ΓΑΣ Σβορώνου: Ζωγράφος, Κωνσταντινίδης, Μαλά, Γκαρατζιάς, Τόσκας, Ανανιάδης, Μιχαηλίδης, Τρούμπαλος, Στραβογιάννης, Δαλαμήτρας, Κουλούσιας